Filler790 210 888

JAK POPRAWIĆ SIŁĘ CHWYTU

Jednym z czynników ograniczających postęp w podstawowych ćwiczeniach siłowych jest siła naszych dłoni, palców i mięśni zginających i prostujących przedramion. Ten element jest również kluczowy w wielu dyscyplinach sportowych w szczególności sztukach walki, piłce ręcznej, siatkówce, koszykówce.

Mięśnie przedramion zbudowane są z przewagą włókien wolnokurczliwych co sprawia, że lepiej działać będą na nie większe liczby powtórzeń. Poniżej przedstawiam trzy ćwiczenia które stosuje ze swoimi sportowcami:

1. WSZYSTKIE ĆWICZENIA TYPU CIĄGNIĘCIA I PRZYCIĄGANIA

Chin – Ups, Pull – Ups, Rows, Deadlift – wszystkie rodzaje ćwiczeń wymagające chwytania i przyciągania uważane są za efektywne w budowaniu siły naszego chwytu. Jeśli chcesz zmodyfikować i utrudnić wyżej wymienione ćwiczenia użyć do tego możesz pogrubionego chwytu lub mniejszej liczby palców.

FAT GRIPZ

2. FARMES WALK Z TALERZAMI

Użyj do tego ćwiczenia talerzy których używasz do nakładania  na sztangę. Najlepiej aby nie miały one żadnych dziur ani zgrubień w miejscu w którym będziesz je chwytać. Ułatwi to zdecydowanie zadanie. Weź dwa talerze ściśnij je najmocniej jak potrafisz i przejdź się 50 metrów powtórz to w 3 – 4 seriach.

3. PODRZUCANIE I CHWYTANIE TALERZA

Podrzucanie talerza obracając go i chwytając ćwiczy chwyt w sposób dynamiczny. Zacznij na początek od mniejszego ciężaru 5 kilogramów i 15/20 powtórzeń.

 

Jeśli chciałbyś/chciałabyś poznać więcej sposobów i technik na zwiększanie swojej siły zapisz się na Certified Performance Specialist.

Pozdrawiam,
Artur Pacek – MS, CSAC, FMS, FNS, USAW

Newsletter

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
OK